Limited Time Sale$413.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209113444 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $275.60 | Model Number | 209113444 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
We sell computers with professional upgrades and customizations. The manufacturer box will be opened by our engineers for customizing and testing. Defects & blemishes are significantly reduced by our in depth inspection & testing.Specifications: V15 G4 HOME BUSINESS & STUDENT LAPTOP 15.6" FHD 1080P DISPLAY 13TH GEN Core I5-13420H PROCESSOR 24GB RAM 1TB PCIE SSD WEBCAM WIFI 6 ETHERNET WINDOWS 11 PROFESSIONAL BUSINESS BLACKProcessor: 13th Generation Intel Core i5-13420H Processor (8 cores, 12 threads, 3.4 GHz base clock, up to 4.60 GHz max boost clock, 12 MB cache)OS: Windows 11 Pro 64bitDisplay: 15.6" FHD (1920 x 1080) TN, Anti-Glare, 250 nits, 45% NTSC, Low Blue Light, Non-Touch DisplayMemory: 24GB DDR4 3200 RAM (Seal is opened for upgrade ONLY, Professional Installation Service included)Storage: 1TB M.2 PCIe NVMe SSD (Seal is opened for upgrade ONLY, Professional Installation Service included)Video: Intel UHD GraphicsOptical Drive: NoneCamera: 720p HD Camera with privacy shutter, fixed focus; Dual-Microphone ArrayConnectivity: Wi-Fi 6, 802.11ax 2x2 Wi-Fi + Bluetooth 5.2, M.2 card; Gigabit Ethernet, (RJ-45) Input: 6-row, spill-resistant, multimedia Fn keys, numeric keypad Non-Backlit KeyboardBattery: Integrated Li-Polymer 38Wh battery, supports Rapid Charge (charge up to 80% in 1hr)Chassis: Business BlackPorts & Slots: 1x USB 2.0, 1x USB 3.2 Gen 1, 1x USB-C 3.2 Gen 1 (support data transfer, PD 3.0 and DP 1.2), 1x HDMI 1.4b, 1x Headphone , microphone combo jack (3.5mm), 1x Ethernet (RJ-45), 1x Power connectorDimensions: 359.2 x 235.8 x 19.9 mm (14.14 x 9.28 x 0.78 inches)Weight: Starting at 1.65 kg (3.64 lbs)
| UPC | 794775497669 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR SDRAM |
| Model Name | V15 Gen 4 |
| Resolution | 1080p |
| Form Factor | Clamshell |
| Item Weight | 2.49 Kilograms |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Lenovo |
| Memory Speed | 2400 MHz |
| Model Number | V15 Gen 4 |
| Refresh Rate | 60 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | 1 x Laptop, 1 x USB Cable |
| Warranty Type | Limited |
| HardDrive Size | 1 TB |
| Number of Ports | 8 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 1 |
| Processor Speed | 3.4 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| CPU Model Number | 13th Gen Core i5-13420H |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Bluetooth support | Yes |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Touch Screen Type | Non-Touch |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | Laptop, Monitor, Keyboard, Mouse, Storage Devices, Printers |
| Display Technology | LCD |
| CPU Model Generation | 13th Gen |
| Graphics Coprocessor | Integrated |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touch Pad |
| Keyboard Description | Non-backlit, Spill-resistant, Numeric Keypad |
| RAM Memory Installed | 24 GB |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | SO-DIMM |
| CPU Model Speed Maximum | 4.6 GHz |
| Connectivity Technology | Wi-Fi, Bluetooth, USB 2.0, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1, HDMI, Headphone/microphone combo jack, Ethernet |
| Ram Memory Maximum Size | 24 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Student |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 |
| Hard Disk Rotational Speed | 1.00 |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.14"L x 9.28"W x 0.78"Th |
| Other Special Features of the Product | HD Audio |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form