Limited Time Sale$443.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209101421 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $296.00 | Model Number | 209101421 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 198156984722 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Lenovo V14 G4 IRU |
| Resolution | 1080p |
| Form Factor | Laptop |
| Screen Size | 14 Inches |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Lenovo Group, Ltd. |
| Model Number | Lenovo V14 G4 IRU |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Lenovo V-Series Laptop |
| Warranty Type | Limited |
| HardDrive Size | 1 TB |
| Number of Ports | 7 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 5 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| CPU Model Number | 1355U |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i7 |
| Bluetooth support | Yes |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Touch Screen Type | Non-touch |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | External Display, Mouse, Keyboard, Storage Devices, Printers, etc. |
| Display Technology | LCD |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| CPU Model Generation | 13th Gen |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | US |
| RAM Memory Installed | 24 GB |
| Wireless Compability | 802.11ac |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | 1 |
| CPU Model Speed Maximum | 4900 MHz |
| Connectivity Technology | Ethernet |
| Ram Memory Maximum Size | 40 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 8.47"L x 12.67"W x 0.78"Th |
| Other Special Features of the Product | Numeric Keypad |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form