Limited Time Sale$779.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209093281 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $520.00 | Model Number | 209093281 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Key Features and Benefits:CPU: Intel Core i5-1135 G7 Processor (4 Cores, 8 Threads, 8MB Cache, 2.40 GHz base frequency, up to 4.20 GHz max turbo frequency)Memory: Up to 24GB DDR4 RAMHard Drive: Up to 2TB PCIe Solid State DriveOperating System: Windows 11 ProDisplay: 15.6" FHD (1920 x 1080) IPS, anti-glare, 300 nits Graphics: Intel Iris Xe GraphicsKeyboard: 6-row, spill-resistant, multimedia Fn keys, numeric keypad, Backlit Keyboard(fn + Space)Fingerprint Reader: YesNumeric Keyboard: YesPorts:2 x Thunderbolt 42 x SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate1 x HDMI 1.4b1 x headphone/microphone comboMedia Card Driver: Micro SD card readerWireless Connectivity: Intel Wi-Fi 6 AX210 802.11AX (2 x 2) & Bluetooth 5.1Camera: HD 720p with ThinkPad Webcam Privacy ShutterMicrophone: Dual array microphone, far-fieldBattery: Integrated Li-Polymer 57Wh battery, supports Rapid Charge (charge up to 80% in 1hr) with 65W AC adapterWeight: 3.96 poundsColor: Black
| UPC | 196379468159 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | ThinkPad |
| Model Year | 2022 |
| Resolution | 1080p |
| Style Name | Intel Core i5-1135G7 |
| Item Weight | 3.96 Pounds |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | T15 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Keyboard, Webcam |
| Item Dimensions | 14.4 x 9.76 x 0.75 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 2.4 GHz |
| Total Usb Ports | 2 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 1135G7 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Additional Features | Backlit Keyboard,Fingerprint Reader |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | US |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Video Output Interface | HDMI |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 1 TB |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 1 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form