Limited Time Sale$155.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209111753 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $104.00 | Model Number | 209111753 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
The ThinkCentre M625 Thin Client is a perfect choice for progressive IT managers looking to deploy responsive, secure, space-saving desktops in any environment. It’s great for industries like healthcare that need to rely on extra privacy and security, as it can store all data on your network rather than the individual device.
| UPC | 195477925212 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | M625 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | 625 |
| Video Output | HDMI, DisplayPort |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Item Dimensions | 7 x 7 x 1.36 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 2 |
| Processor Speed | 2.4 GHz |
| CPU Model Number | AMD A4-9120C |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | AMD A Series |
| Processor Socket | LGA1567 |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Hardware Interface | Bluetooth, Ethernet, USB |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Graphics Coprocessor | AMD Radeon R3 Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR |
| Video Output Interface | HDMI, DisplayPort |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 512 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form