Limited Time Sale$152.97 cheaper than the new price!!
| Management number | 208621303 | Release Date | 2026/03/22 | List Price | $101.98 | Model Number | 208621303 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Apple 2020 Mac Mini with Apple M1 Chip, 8GB RAM, 256GB SSD Storage - Silver (Renewed)
| RAM | 8 GB DDR4 |
|---|---|
| Brand | Apple |
| Color | Silver |
| Series | Mac Mini |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. |
| Processor | 3.1 GHz apple_m1 |
| Hard Drive | 256 GB SSD |
| Item Weight | 2.6 pounds |
| Memory Speed | 4266 GHz |
| Chipset Brand | apple |
| Wireless Type | 802.11a/b/g/n, 802.11ac, Bluetooth |
| Processor Brand | Apple |
| Card Description | Integrated |
| Operating System | Mac OS |
| Item model number | MGNR3LL/A |
| Product Dimensions | 8.26 x 8.2 x 3.22 inches |
| Computer Memory Type | DDR5 RAM |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Number of Processors | 8 |
| Item Dimensions LxWxH | 8.26 x 8.2 x 3.22 inches |
| Graphics Card Ram Size | 8 GB |
| Number of USB 30 Ports | 3 |
| Hard Drive Rotational Speed | 14400 RPM |
| Standing screen display size | 1 Inches |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form