Limited Time Sale$479.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209077645 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $320.00 | Model Number | 209077645 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Built for business, designed for youThese laptops make it easy to do business with style. From options that keep you up and running without pause, to security that works behind the scenes. And that's not all-ThinkBook laptops boast awesome entertainment features. And they're eye catching too.
| UPC | 196801559417 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Voltage | 65 Volts |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | ThinkBook 14s Yoga G2 IAP |
| Model Year | 2023 |
| Resolution | 1080p |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Form Factor | Notebook |
| Screen Size | 14 Inches |
| CPU Codename | Alder Lake-U |
| Chipset Type | Intel |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Model Number | 21DM003NUS |
| Refresh Rate | 60 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | AC Adapter, ThinkBook 14s Yoga G2 IAP 21DM003NUS Notebook, ThinkBook Yoga Integrated Smart Pen |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Control Method | Touch |
| HardDrive Size | 512 GB |
| Item Type Name | Notebook |
| Audio Recording | No |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Number of Ports | 3 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 1 |
| Processor Speed | 4.7 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | i7-1255U |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor Series | Core i7 |
| Touchpad Feature | [YES] |
| Audio Output Type | Speakers |
| Battery Cell Type | Lithium Polymer |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Touch Screen Type | capacitive |
| Webcam Capability | Yes |
| Camera Description | Front |
| Compatible Devices | External displays, USB devices, wireless devices, stylus pens |
| Display Technology | LCD |
| Hardware Interface | Bluetooth, HDMI, USB |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Cellular Technology | Wireless lan |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Speaker Description | Speakers |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| CPU Model Generation | 12th generation |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| Graphics Description | Iris Xe Graphics |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| Keyboard Description | Chiclet |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 1 year Manufacturer |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Virtual Reality Ready | No |
| Microphone Form Factor | Built-in |
| Optical Storage Device | No |
| CPU Model Speed Maximum | 3.2 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| RAM Memory Slot Total Count | 1 |
| LithiumBattery Energy Content | 4000 Milliampere Hour (mAh) |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 8.5"L x 12.6"W x 0.67"Th |
| Automatic Backup Software Included | Webcam |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form