Limited Time Sale$449.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209122939 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $300.00 | Model Number | 209122939 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
■ ProcessorIntel Core i5-1335U, 10C (2P + 8E) / 12TP-core: 1.3GHz up to 4.6GHzE-core: 0.9GHz up to 3.4GHz12MB Cache■ GraphicsIntel Iris Xe Graphics■ ChipsetIntel SoC Platform■ Memory24GB DDR4 RAM■ Storage1TB SSD M.2 PCIe NVMe■ Card ReaderSD Card Reader■ OpticalNone■ Audio ChipHigh Definition (HD) Audio■ SpeakersStereo speakers, 1.5W ×2, Dolby Audio■ CameraHD 720p with Privacy Shutter■ Microphone2× Array Microphones■ Power Adapter65W Round Tip (3-pin)■ Display15.6" FHD (1920 × 1080) IPS300 nits Brightness, Anti-glare, Touch■ TouchscreenOn-cell, 10-point Multi-touch■ KeyboardNon-backlit, English■ Case ColorAbyss Blue■ Dimensions (W × D × H)360.2 × 236 × 17.9 mm(14.18 × 9.29 × 0.70 inches)■ Weight1.63 kg (3.59 lbs)■ Operating SystemWindows 11 Home, English■ WLAN + BluetoothWi-Fi 6 (802.11ax 2×2) + Bluetooth 5.1■ Standard Ports1 × USB 2.01 × USB 3.2 Gen 11 × USB-C 3.2 Gen 1 (Data Transfer Only)1 × HDMI 1.4b1 × Headphone / Microphone Combo Jack (3.5mm)1 × Card Reader1 × Power Connector■ Security ChipFirmware TPM 2.0 Enabled■ Other SecurityCamera Privacy Shutter
| UPC | 197528267890 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Model Name | ideapad |
| Model Year | 2026 |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Lenovo |
| BuiltIn Media | Webcam |
| HardDrive Size | 1 TB |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 1.3 GHz |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | i5-1335U |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Core i5 |
| Graphics Ram Type | DDR SDRAM |
| Graphics Description | Integrated |
| RAM Memory Installed | 24 GB |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturer |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Ram Memory Maximum Size | 40 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.18"L x 9.29"W x 0.7"Th |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form