Limited Time Sale$359.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209072269 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $240.00 | Model Number | 209072269 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
We provide computers with upgraded configurations to meet your performance needs. If the computer includes modifications (as listed above), the manufacturer’s box is opened to test, inspect, and install upgrades, ensuring the specifications meet our advertised standards. For unmodified items, the box remains unopened and untested. Our rigorous inspection and testing process significantly reduces the risk of defects and blemishes, ensuring a reliable and high-quality product.Included LIONEYE Accessories: Enhance your laptop experience with the exclusive LIONEYE Accessories Bundle, featuring: Multifunctional Folding Universal Holder for versatile use 65W Mecha 4-IN-1 Data Cable for fast and efficient charging USB / Type-C 4-IN-1 HUB for seamless connectivity LIONEYE USB Extension for added convenienceStorage: 512GB SSDMemory: 16GB DDR5 SDRAMProcessor: AMD Ryzen 5 8500G (6 cores, up to 5 GHz, with 12 MB cache)Graphics: AMD Radeon 740MOperating System: Windows 11 HomeWireless Connectivity: Wi-Fi 6 and Bluetooth Webcam: YesColor: Gray WoodSize: 13.27 x 12.4 x 6.1 inchesWeight: 12.72 lbs
| UPC | 197497095470 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | 8500G |
| RAM Type | DDR5 SDRAM |
| Model Name | HP |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | M02-0224 |
| Video Output | HDMI, DisplayPort |
| BuiltIn Media | Multifunctional Folding Universal Holder, 65W Mecha 4-IN-1 Data Cable, USB / Type-C 4-IN-1 HUB, LIONEYE USB Extension |
| HardDrive Size | 512 GB |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 6 |
| Processor Speed | 5 GHz |
| Total Usb Ports | 10 |
| CPU Model Number | 8500G |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor Series | Others |
| Bluetooth support | Yes |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | External displays, USB peripherals (keyboards, mice, storage devices), printers |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| CPU Model Generation | 3rd Gen |
| Graphics Coprocessor | AMD |
| Graphics Description | Integrated |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| CPU Model Speed Maximum | 5 GHz |
| Connectivity Technology | Ethernet, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 3840 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 13.27"L x 12.4"W x 6.1"Th |
| Other Special Features of the Product | HD Audio |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form