Limited Time Sale$839.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209114790 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $560.00 | Model Number | 209114790 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Includes WOWPC 3-in-1 500GB External Storage Bundle for convenient extra storage and backups. Operating System: Windows 11 Home, 64-bit Processor: AMD Ryzen AI 5 340 Processor (6 cores, up to 4.8GHz max boost, 22MB cache) Memory: Up to 64GB DDR5-5600 SO-DIMM RAM Storage: Up to 4TB PCIe Gen4 NVMe M.2 Solid State Drive Graphics: Integrated AMD Radeon 840M Graphics Optical Drive: None Form Factor: All-in-One Display: 23.8" Full HD (1920 x 1080) IPS Touchscreen, Anti-glare, 99% sRGB, 300 nits brightness, three-sided micro-edge Audio: Dual stereo speakers with rich, clear sound Camera: HP True Vision 1080p FHD IR privacy camera with noise reduction and dual-array microphones Keyboard & Mouse: HP Black Wireless Keyboard & Mouse Combo Ports & Connectivity: 1x USB Type-C (5Gbps) 2x USB Type-A (5Gbps) 2x USB Type-A (USB 2.0) 1x 3.5mm headphone/microphone combo jack 1x RJ-45 Ethernet port 1x HDMI-out Wi-Fi 6 (2x2) & Bluetooth 5.4 for next-gen wireless performance Power Supply: 90-Watt Smart AC Power Adapter Dimensions (H x W x D): Approx. 19.1 x 21.3 x 7.3 inches Weight: Around 12.2 lbs
| UPC | 194850247033 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Jet Black |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | CT |
| Model Year | 2025 |
| Style Name | AMD Ryzen AI 5 |
| Item Weight | 12 Pounds |
| Screen Size | 23.8 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | hp |
| Model Number | ct-2024 |
| BuiltIn Media | Keyboard |
| Item Dimensions | 7.34 x 21.28 x 19.09 inches |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 6 |
| Processor Speed | 3 GHz |
| Total Usb Ports | 5 |
| Video Processor | AMD |
| CPU Model Number | 340 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Ryzen AI 5 |
| Processor Socket | BGA |
| Graphics Card Ram | 32 GB |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Additional Features | Touchscreen |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Graphics Coprocessor | AMD Radeon 840M |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| Keyboard Description | Wireless |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 1 Year Seller |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Video Output Interface | HDMI |
| CPU Model Speed Maximum | 4.8 GHz |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 64 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Cache Memory Installed Size | 22 MB |
| Personal Computer Design Type | All in One |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form