Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209118492 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209118492 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
HP - 15.6" Chromebook Laptop
| RAM | 8 GB LPDDR5 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Silver |
| Series | HP |
| Batteries | 1 D batteries required. |
| Processor | 3.7 GHz pentium |
| Hard Drive | 64 GB Emmc |
| Item Weight | 3.81 pounds |
| Wireless Type | 802.11ax |
| Processor Brand | Intel |
| Card Description | Integrated |
| Operating System | Chrome OS |
| Hardware Platform | PC |
| Item model number | HP |
| Screen Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Product Dimensions | 19 x 12 x 3 inches |
| Computer Memory Type | DDR5 SDRAM |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Number of Processors | 4 |
| Item Dimensions LxWxH | 19 x 12 x 3 inches |
| Max Screen Resolution | 1366x768 Pixels |
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form