Limited Time Sale$929.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209099712 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $619.60 | Model Number | 209099712 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
HP 15.6" FHD Laptop, AMD Ryzen 7 5825U
| UPC | 196188899533 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Silver |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | HP |
| Resolution | 1080p |
| Form Factor | Clamshell |
| Item Weight | 5.5 Pounds |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | HP |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Model Number | HP |
| Refresh Rate | 60 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | 1x 7-in-1 Docking Station with 1TB Storage, 1x 32GB MicroSD Card with Adapter, 1x Type-C Data Cable, 1x 3-in-1 Charging Cable, 1x Suede Cleaning Cloth |
| Warranty Type | Extended, Limited |
| HardDrive Size | 2 TB |
| Number of Ports | 5 |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 4.5 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| CPU Model Number | AMD Ryzen 7 5825U |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Ryzen 7 |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Card Ram | 64 GB |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | External displays, mice, keyboards, storage devices, printers, and other USB/HDMI/Wi-Fi/Bluetooth compatible devices |
| Display Technology | LCD |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| CPU Model Generation | 5 |
| Graphics Coprocessor | AMD Radeon Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touch Pad |
| Keyboard Description | Numeric Keypad |
| RAM Memory Installed | 64 GB |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| CPU Model Speed Maximum | 4.5 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Gaming |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 19"L x 12"W x 3"Th |
| Other Special Features of the Product | Numeric Keypad |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form