Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209119767 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209119767 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Key Features and Benefits:CPU: Intel Core i5-1035G1 Quad-Core Processor (4 Cores, 6MB Cache, 8 Threads, Base Frequency at 1.0 GHz, up to 3.6 GHz at Maximum Turbo Speed)Memory: up to 32GB DDR4 RAMHard Drive: up to 2TB PCIe Solid State DriveOperating System: Windows 11 HomeDisplay: 15.6-inch FHD (1920 x 1080) Anti-glare LED Backlight Narrow Border WVA TouchscreenTouchscreen: YesPorts: 1 x SD Card Reader, 1 x USB 2.0, 2 x USB 3.2, 1 x HDMI 1.4, 1 x Headphone & Microphone Audio JackVideo: Intel UHD GraphicsAudio: Stereo SpeakersMedia Drive: SD Media Card ReaderOptical Drive: NoneWireless Connectivity: 802.11ac 1x1 WiFi and BluetoothBattery: 3-cell 42Wh, Integrated batteryWeight: 3.82 PoundsColor: Black
| UPC | 884116811503 |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Color | Black |
| Voltage | 3.6 Volts |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Inspiron |
| Model Year | 2022 |
| Resolution | 1080p |
| Form Factor | laptop |
| Item Weight | 1.7 Kilograms |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| CPU L3 Cache | 6 MB |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | Dell computers |
| Memory Speed | 2666 MHz |
| Model Number | 3511 |
| Power Device | AC adapter |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | 1 |
| Screen Finish | anti-glare |
| Audio features | Stereo speakers |
| Control Method | Touch |
| HardDrive Size | 1 TB |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Number of Ports | 3 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 1 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | Intel |
| WiFi Generation | WiFi 5 |
| CPU Model Number | i5-1035G1 |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor Series | Core i5 Family |
| Audio Output Type | Headphones, Speakers |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Card Ram | 32 GB |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Display Technology | LED |
| Hardware Interface | Bluetooth, HDMI, Media Card, USB, USB 2.0 |
| Cellular Technology | Wifi |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Speaker Description | Stereo speakers |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Touchscreen |
| Keyboard Description | US |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 1 |
| Wireless Compability | 802.11ac, Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Virtual Reality Ready | No |
| Memory Slots Available | 1 |
| Optical Storage Device | No Optical Drive |
| CPU Model Speed Maximum | 3.6 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 4 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| LithiumBattery Energy Content | 1 Watt Hours |
| External Testing Certification | Não aplicável |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.11"L x 0.74"W x 9.27"Th |
| Automatic Backup Software Included | webcam |
| Notebook Pointing Device Description | Touchpad |
| Other Special Features of the Product | Anti Glare Coating |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form