Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209119483 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209119483 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Key Features 2.3 GHz Intel Core i5 Quad-Core 8GB of 2133 MHz RAM | 256GB SSD 13.3" 2560 x 1600 Retina Display Integrated Intel Iris Plus Graphics 655 True Tone Technology 802.11ac Wi-Fi | Bluetooth 5.0 Touch Bar | Touch ID Sensor 4 x Thunderbolt 3 (USB Type-C) Ports Force Touch Trackpad macOS
| Brand | Apple |
|---|---|
| Color | Space Gray |
| RAM Type | DDR3 SDRAM |
| Model Name | MacBook Pro |
| Model Year | 2018 |
| Resolution | 720p |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Form Factor | Notebook |
| Item Weight | 3.9 Pounds |
| Screen Size | 13.3 Inches |
| Battery Life | 10 Hours |
| Display Type | Touchscreen |
| Manufacturer | Apple Computer |
| Memory Speed | 2133 MHz |
| Model Number | MR9Q2LL/A |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| BuiltIn Media | Generic Wall Charger |
| Control Method | Touch |
| HardDrive Size | 256 GB |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Processor Speed | 2.3 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | Intel |
| Operating System | Mac OS |
| Processor Series | Intel Core 5 |
| Audio Output Type | Headphones |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Native Resolution | 2560 x 1600 pixels |
| Display Technology | LCD |
| Hardware Interface | Bluetooth 5, Headphone, Thunderbolt, USB Type C |
| Memory Clock Speed | 2.3 GHz |
| Hard Disk Interface | ATA |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Plus Graphics 655 |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | a thin, backlit "third generation" butterfly mechanism keyboard with an integrated "Touch Bar & Touch ID" |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 90 days limited warranty |
| Wireless Compability | Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | LPDDR3 |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Gaming |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Display Resolution Maximum | 2560x1600 Pixels |
| Cache Memory Installed Size | 16 GB |
| Battery Average Life Standby | 10 Hours |
| LithiumBattery Energy Content | 0.33 Watt Hours |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 11.97"L x 8.36"W x 0.59"Th |
| Automatic Backup Software Included | Webcam |
| Other Special Features of the Product | Retina Display, True Tone Technology, Touch Bar | Touch ID Sensor |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form