Limited Time Sale$569.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209125351 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $379.60 | Model Number | 209125351 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Apple 2023 MacBook Pro with Apple M3 chip 14-inch, 8GB RAM, 512GB SSD Space Gray (Renewed)
| UPC | 657768977398 |
|---|---|
| Brand | Apple |
| Color | Space Gray |
| Voltage | 5 Volts |
| Model Name | Macbook Pro (Late 2023) |
| Model Year | 2023 |
| Resolution | 1080p |
| Item Length | 12.31 Inches |
| Item Weight | 3.4 Pounds |
| Screen Size | 14.2 Inches |
| Display Type | XDR |
| Manufacturer | Apple Computer |
| Model Number | MTL73LL/A |
| BuiltIn Media | Apple Macbook Pro, Original or Generic Power Adapter, Original or Generic USB Charging Cable |
| Warranty Type | Limited |
| HardDrive Size | 512 GB |
| Processor Brand | Apple |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 4 GHz |
| Video Processor | Apple |
| CPU Model Number | Apple M3 |
| Operating System | Mac OS |
| Processor Series | Intel Core 5 |
| Audio Output Type | Headphones |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 3024 x 1964 pixels |
| Cellular Technology | 5G |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Traditional |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 90 Day |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | Unified Memory |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Specific Uses For Product | Business, Multimedia, Personal |
| Display Resolution Maximum | 3024x1964 |
| Cache Memory Installed Size | 16 |
| LithiumBattery Energy Content | 72.4 Watt Hours |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 12.31"L x 8.71"W x 0.61"Th |
| Automatic Backup Software Included | Garageband, MacOS, Pages, Numbers, Keynote, Photos, iMovie |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form