Limited Time Sale$286.80 cheaper than the new price!!
| Management number | 208623247 | Release Date | 2026/03/22 | List Price | $191.20 | Model Number | 208623247 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
LENOVO YOGA2-11-20332 LAPTOP | PENTIUM-N3530 2.16GHZ | 500GB | 4GB RAM
| RAM | 4 GB DDR3 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Black/ Silver |
| Series | Yoga 2 |
| Voltage | 240 Volts |
| Batteries | 1 Lithium Metal batteries required. |
| Processor | 2.16 GHz pentium |
| Hard Drive | 500 GB HDD |
| Item Weight | 3 pounds |
| Memory Speed | 2.16 GHz |
| Chipset Brand | Intel |
| Wireless Type | 802.11bgn |
| Processor Brand | Intel |
| Card Description | Integrated |
| Operating System | Windows 8.1 |
| Flash Memory Size | 512 GB |
| Hardware Platform | Windows |
| Item model number | Yoga 2 |
| Screen Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Product Dimensions | 17.4 x 2.5 x 10 inches |
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM |
| Graphics Coprocessor | Intel Integrated Graphics |
| Hard Drive Interface | Serial ATA |
| Number of Processors | 2 |
| Item Dimensions LxWxH | 17.4 x 2.5 x 10 inches |
| Max Screen Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Number of USB 30 Ports | 1 |
| Hard Drive Rotational Speed | 5400 RPM |
| Standing screen display size | 11.6 Inches |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form