Limited Time Sale$587.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209082482 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $391.60 | Model Number | 209082482 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Key Features and Benefits:CPU: Intel Core i7-1270P (12 Cores, 16 Threads, 18MB Intel Smart Cache, 1.60 GHz base frequency, up to 4.80 GHz max turbo frequency)Memory: Up to 48GB RAMHard Drive: Up to 2TB PCIe M.2 Solid State DriveOperating System: Windows 11 ProGraphics: Intel UHD GraphicsDisplay: 16 inch FHD+ (1920 x 1200), IPS, Anti-Glare, Touchscreen, 45%NTSC, 300 nitsPorts:2 x Superspeed USB Type-A2 x Thunderbolt 41 x HDMI1 x RJ-451 x Headphone/Microphone ComboOptical Drive: NoneMedia Drive: NoneFingerprint Reader: YesBacklit Keybaord: Yes(Fn+Space)Camera: IR CameraWireless Connectivity: Wi-Fi 6 and BluetoothDimensions: 14.25" x 10.06" x 0.81"Weight: 3.70 lbsColor: Black
| UPC | 197530853227 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Lenovo V15 G4 IRU |
| Model Year | 2023 |
| Resolution | 1080p |
| Form Factor | Clamshell |
| Item Weight | 3.7 Pounds |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Lenovo Group, Ltd. |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Model Number | Lenovo V15 G4 IRU |
| Refresh Rate | 60 |
| BuiltIn Media | Lenovo V15 G4 Laptop |
| Control Method | Touch |
| HardDrive Size | 2 TB |
| Number of Ports | 8 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 4.6 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 13420H |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i5 Family |
| Audio Output Type | Headphones |
| Bluetooth support | Yes |
| Native Resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Touch Screen Type | Capacitive |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | External Display, Mouse, Keyboard, Storage Device, Printer, Headphones/Headset |
| Display Technology | LCD |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| CPU Model Generation | 13 |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | US |
| RAM Memory Installed | 48 GB |
| Wireless Compability | 801.11ac |
| Hard Disk Description | SSD |
| Memory Slots Available | 1 |
| CPU Model Speed Maximum | 4.6 GHz |
| Connectivity Technology | Ethernet |
| Ram Memory Maximum Size | 48 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.13"L x 9.29"W x 0.78"Th |
| Other Special Features of the Product | Numeric Keypad |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form