Limited Time Sale$264.01 cheaper than the new price!!
| Management number | 208617141 | Release Date | 2026/03/22 | List Price | $176.00 | Model Number | 208617141 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| RAM | 16 GB DDR4 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Black |
| Series | Lenovo V15 G4 IRU |
| Voltage | 7.7 Volts |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. |
| Processor | 4.6 GHz core_i5_family |
| Hard Drive | 512 GB SSD |
| Item Weight | 3.64 pounds |
| Chipset Brand | Intel |
| Wireless Type | 802.11ac |
| Processor Brand | Intel |
| Card Description | Integrated |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Flash Memory Size | 4 GB |
| Hardware Platform | PC |
| Item model number | Lenovo V15 G4 IRU |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Optical Drive Type | BD-R |
| Product Dimensions | 14.13 x 9.29 x 0.78 inches |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Hard Drive Interface | PCIE x 4 |
| Number of Processors | 8 |
| Item Dimensions LxWxH | 14.13 x 9.29 x 0.78 inches |
| Max Screen Resolution | 1920x1080 Pixels |
| Number of USB 20 Ports | 1 |
| Number of USB 30 Ports | 2 |
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form