Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209116415 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209116415 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Relentless innovationThe way we compute. The way we do business. The way we live our lives. Every time business has gone somewhere new, discovered something different, or done something revolutionary, chances are, ThinkPad was there. We stem from a long tradition of firsts.
| RAM | 32 GB LPDDR5X |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Gray Black |
| Series | Thinkpad X9-14 Gen 1 |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Processor | 4.8 GHz intel_core_ultra_7 |
| Hard Drive | 1 TB SSD |
| Item Weight | 5.3 pounds |
| Chipset Brand | Intel |
| Wireless Type | 802.11a, 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Processor Brand | Intel |
| Card Description | Arc Graphics 140V |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Hardware Platform | PC |
| Item model number | 21QA0004US |
| Screen Resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Optical Drive Type | No Information Available |
| Product Dimensions | 8.4 x 12.3 x 0.68 inches |
| Computer Memory Type | DDR5 RAM |
| Graphics Coprocessor | Intel Arc Graphics 140V |
| Number of Processors | 1 |
| Item Dimensions LxWxH | 8.4 x 12.3 x 0.68 inches |
| Max Screen Resolution | 1920x1200 Pixels |
| Standing screen display size | 14 Inches |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form