Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 208623612 | Release Date | 2026/03/22 | List Price | $36.00 | Model Number | 208623612 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Manufacturer: Lenovo Group Limited. Manufacturer Part Number: 20SX002EUS. Brand Name: Lenovo. Product Line: ThinkPad. Product Series: X13 Yoga Gen 1. Product Model: 20SX002EUS. Product Name: ThinkPad X13 Yoga Gen 1 20SX002EUS 2-in-1 Notebook. Product Type: 2-in-1 Notebook. [Processor] Processor Manufacturer: Intel. Processor Type: Core i7. Processor Generation: 10th Gen. Processor Model: i7-10610U. Processor Core: Quad-core (4 Cores). Processor Speed: 1.80GHz. Maximum Turbo Speed: 4.90GHz. [Memory] Standard Memory: 16GB. Maximum Memory: 16GB. Memory Technology: DDR4 SDRAM. [Storage] Drive Type: SSD. Total Solid State Drive Capacity: 1TB. [Display & Graphics] Screen Size: 13.3". Display Screen Type: LCD. Display Technology: In-Plane Switching (IPS) Technology. Screen Mode: Full HD. Screen Resolution: 1920 x 1080. Touchscreen: Yes. Graphics Controller Manufacturer: Intel. Graphics Controller Model: UHD Graphics. Graphics Memory Technology: DDR4 SDRAM. Graphics Memory Accessibility: Shared. [Network & Communication] Wireless LAN: Yes. Wireless LAN Standard: IEEE 802.11a/b/g/n/ac. Ethernet Technology: Ethernet. Bluetooth: Yes. [Built-in Devices] Front Camera/Webcam: Yes. IR Camera: Yes. Fingerprint Reader: Yes. [Interfaces/Ports] HDMI: Yes. Total Number of USB Ports: 4. Number of USB 3.1 Gen 1 Ports: 2. USB Type-C: Yes. USB Type-C Detail: 1 Thunderbolt 3 (USB-C); [Software] OS Platform: Windows. Operating System: Windows 10 Pro (English). OS Architecture: 64-bit. [Input Devices] Keyboard Backlight: Yes. Keyboard Localization: English (US). [Battery Information] Number of Batteries: 1. Number of Cells: 3-cell. [Power Description] Input Voltage: AC 120V 230V 65W. [Physical Characteristics] Color: Black. Height: 0.63
| RAM | 16 GB DDR4 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Black |
| Series | Lenovo Thinkpad |
| Processor | 1.8 GHz core_i7 |
| Hard Drive | 1 TB SSD |
| Memory Speed | 1.8 GHz |
| Power Source | Battery Powered |
| Chipset Brand | Intel |
| Wireless Type | 802.11a |
| Processor Brand | Intel |
| Card Description | Integrated |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Item model number | 20SX002EUS |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Hard Drive Interface | USB 3.1 |
| Max Screen Resolution | 1920x1080 Pixels |
| Standing screen display size | 13.3 Inches |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form