Limited Time Sale$389.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209118370 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $260.00 | Model Number | 209118370 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 810168529158 |
|---|---|
| Brand | ist computers |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | ThinkCentre neo 50q Gen 5 |
| Model Year | 2026 |
| Style Name | ThinkCentre neo 50q |
| Item Weight | 2.49 Pounds |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | ist computers |
| Memory Speed | 5600 MHz |
| Model Number | 13B9 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Keyboard, Lenovo ThinkCentre neo 50q Gen 5, Mouse, Power Cord, User Manual |
| Item Dimensions | 7.2 x 7.05 x 1.44 inches |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 2.2 GHz |
| Total Usb Ports | 6 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | Intel Core 5-210H |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Processor Socket | other |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Compatible Devices | External keyboard, mouse, display (via DisplayPort and HDMI), storage devices (via USB), printer, headphones, and other USB peripherals; wireless devices via Bluetooth and Wi-Fi. |
| Hardware Interface | 3.5mm Audio, Bluetooth, Ethernet, HDMI, USB |
| Memory Clock Speed | 5600 MHz |
| Additional Features | Keyboard, Mini PC, Mouse |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| Keyboard Description | USB keyboard |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 1 year warranty |
| Wireless Compability | 802.11ax, Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| CPU Model Speed Maximum | 4.8 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Home, Video Editing |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Cache Memory Installed Size | 16 GB |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form