Limited Time Sale$419.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209119342 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $280.00 | Model Number | 209119342 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Processor: Intel Core i5-13420H Processor (8 Cores, 12 Threads, 12 MB Intel Smart Cache, 2.1 GHz Base Frequency, Up to 4.6 GHz Max Turbo Frequency). Operating system: Windows 11 Pro, 64-bit, English. Graphics: Intel UHD Graphics for 13th Gen Intel Processors. Memory: Up to 64GB DDR5 RAM. Hard Drive: Up to 4TB PCIe M.2 Solid State Drive. Optical Drive: None. Connectivity: Wi-Fi 5 and Bluetooth 5. Front Ports: 1x USB-C (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), with 15W charging, 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), 1x headphone / microphone combo jack (3.5mm), 1x microphone (3.5mm). Rear Ports: 2x USB-A (Hi-Speed USB / USB 2.0), 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), one supports Smart Power On, 1x HDMI 2.1 TMDS, 1x VGA, 1x Ethernet (RJ-45), 1x line-out (3.5mm). Keyboard: Black Wired Keyboard and Mouse. Color: Black (chassis) and Grey (bezel). Dimensions W x D x H (inches): 3.6 x 11.5 x 13.4 Weight: 10.2 lbs.
| UPC | 195477623484 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | ThinkCentre |
| Style Name | Intel Core i5-13420H |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | Neo 30s |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Keyboard |
| Item Dimensions | 11.5 x 3.6 x 13.4 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 1 |
| Processor Speed | 2.1 GHz |
| Total Usb Ports | 7 |
| CPU Model Number | 13420H |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Intel Core i5 |
| Processor Socket | LGA |
| Graphics Card Ram | 16 GB |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | Windows 11 Pro |
| Hardware Interface | Ethernet, HDMI, USB, VGA |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Wired, Black |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturer |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Video Output Interface | HDMI 2.1, VGA |
| CPU Model Speed Maximum | 4.6 GHz |
| Connectivity Technology | HDMI |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 64 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Cache Memory Installed Size | 12 MB |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form