Limited Time Sale$118.67 cheaper than the new price!!
| Management number | 209112249 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $79.11 | Model Number | 209112249 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
> KEY DESCRIPTION Brand: Lenovo Model: ThinkCentre M93p Tiny Processor: Intel Core i5-4570T (2.9GHz, up to 3.6GHz, Dual-Core, Four-Threaded) Memory: 8GB RAM Storage: 128GB SSD Operating System: Windows 11 Pro 64bit WIFI: Yes Bluetooth: Yes Wired Keyboard & Mouse: Yes [PORTS/SLOTS] 5 x USB 3.0 1 x VGA 1 x DisplayPort 2 x PS/2 Mouse/Keyboard 1 x LAN (RJ-45) 1 x Line-out 1 x Line-in [PACKAGE INCLUDES] Renewed Lenovo ThinkCentre M93p mini Desktop Computer 21.5-inch FHD (1920×1080) Display RGB Keyboard & Mouse Displayport Cable AC Adapter [Desktop Dimensions & Weight] H x W x D (mm): 179×182×35mm ( 7" X 7.2" X 1.4") Weight: 1.3 kg *In order to avoid damage to the monitor screen during shipping, we put a protective film (which may be digitally coded) on the screen. Please tear it off before use.
| UPC | 617230264449 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| RAM Type | DDR3 SDRAM |
| Model Name | Lenovo ThinkCentre M93p Tiny |
| Model Year | 2013 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Style Name | Minimalist |
| Screen Size | 21.5 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED LCD |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | Lenovo ThinkCentre |
| Video Output | DisplayPort, VGA |
| BuiltIn Media | Keyboard, Monitor, Mouse |
| Cooling Method | Air |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Power Plug Type | Type A - 2 pin (North American) |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Processor Speed | 2.9 |
| Total Usb Ports | 5 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | Core i5-4570T |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Processor Socket | LGA 1151 |
| Graphics Ram Type | DDR3 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Security Features | Windows 10 Pro built-in security features |
| Compatible Devices | External Storage Drive, Headphone, Keyboard, Monitor, Mouse, Printer, Projector, Smartphone, Speaker, Tablet, Wireless Headphone, Wireless Keyboard, Wireless Mouse, Wireless Speaker |
| Hardware Interface | DisplayPort, Ethernet, USB, VGA |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Integrated Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Description | Wired Keyboard |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 90 days |
| Wireless Compability | 802.11n |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR3 |
| Video Output Interface | DisplayPort |
| CPU Model Speed Maximum | 3.6 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, DisplayPort, Ethernet, USB, VGA, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 8 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Education, Everyday Use |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Cache Memory Installed Size | 8 GB |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form