Limited Time Sale$281.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209072278 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $188.00 | Model Number | 209072278 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Rock eDigital sells computers with upgraded configurations. If the computer has modifications (listed above), then the manufacturer box is opened for it to be tested and inspected and to install the upgrades to achieve the specifications as advertised.KEY SPECIFICATIONS:Series: Lenovo ThinkCentre M625Q Thin Client Desktop ComputerProcessor: AMD A4-9120e Processor (1.80 GHz, up to 2.70 GHz with Turbo Boost, 2 Cores, 2 Threads, 1 MB L2 Cache)Operation System: Windows 11 ProfessionalMemory: Upgraded to 8GB DDR4 RAMHard Drive: Upgraded to 512GB M.2 SSD + 1TB HDDOptical Drive: NoGraphics: AMD Radeon R5 GraphicsWireless Connectivity: Built-in WifiBluetooth: Built-in BluetoothWired Keyboard And Moused: Yes, Included. Wired Keyboard and MousePorts: Front 2 x USB 3.1 (Gen 1), 1 x Headphone, 1 x Microphone; Rear 4 x USB 3.1 (Gen 1), 2 x Display Port, 1xRJ45Dimensions & Weight: Height: 1.4''(36mm) Width: 7.1''(180mm) Depth: 7.2''(183mm) , Weight 2.87lbFree Aceessories: Rock eDigital Acessories (1x HDMI Cable, 1x USB Extension Cord and 1x Mouse Pad)
| UPC | 785378830090 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | M625Q |
| Model Year | 2022 |
| Resolution | 4096 x 2160 |
| Style Name | Windows 11 Pro |
| Screen Size | 1 Inches |
| Manufacturer | Lenovo |
| Memory Speed | 2666 MHz |
| Model Number | ThinkCentre |
| Video Output | DisplayPort |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Item Dimensions | 7.2 x 7.1 x 1.4 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 2 |
| Processor Speed | 1.8 GHz |
| Total Usb Ports | 6 |
| Video Processor | AMD |
| CPU Model Number | AMD A4-9120e |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | AMD A Series |
| Native Resolution | 4096 x 2160 |
| Hardware Interface | Bluetooth |
| Memory Clock Speed | 2666 MHz |
| Additional Features | Microphone |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | AMD Radeon R5 Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Microphone, Mouse |
| Keyboard Description | Wired Keyboard |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Hard Disk Description | HDD, SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | 1 |
| Video Output Interface | DisplayPort |
| CPU Model Speed Maximum | 2.7 GHz |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 512 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 4096x2160 |
| Number of Component Outputs | 1 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form