Limited Time Sale$1,218.74 cheaper than the new price!!
| Management number | 209092651 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $812.50 | Model Number | 209092651 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 199393339931 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | LOQ |
| Model Year | 2025 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Style Name | Win11Pro |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | LOQ |
| Video Output | HDMI, DisplayPort, USB Type-C |
| BuiltIn Media | Keyboard |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 3.6 GHz |
| Total Usb Ports | 4 |
| Video Processor | NVIDIA |
| CPU Model Number | amd_r_series |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | AMD R Series |
| Processor Socket | standard |
| Graphics Ram Type | GDDR7 |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Hardware Interface | DisplayPort, HDMI |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Graphics Coprocessor | GeForce RTX 5060 |
| Graphics Description | Dual (Integrated+Dedicated) |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | USB Wired Keyboard |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturer |
| Hard Disk Description | 2TB M.2 PCIe SSD |
| RAM Memory Technology | sdram |
| Video Output Interface | HDMI, DisplayPort |
| CPU Model Speed Maximum | 5.1 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Gaming |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 |
| Total Number of HDMI Ports | 2 |
| Number of Component Outputs | 5 |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form