Limited Time Sale$329.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 208617391 | Release Date | 2026/03/22 | List Price | $220.00 | Model Number | 208617391 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| RAM | 16 GB DDR4 |
|---|---|
| Brand | ist computers |
| Color | Black |
| Series | V15 Gen 4 Business Laptop |
| Processor | 2 GHz amd_ryzen_7 |
| Hard Drive | 1 TB SSD |
| Item Weight | 3.64 pounds |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Power Source | AC & Battery |
| Chipset Brand | AMD |
| Wireless Type | 802.11ax, Bluetooth |
| Processor Brand | AMD |
| Card Description | Integrated |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Hardware Platform | PC |
| Item model number | V15 G4 |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Optical Drive Type | No Optical Drive |
| Product Dimensions | 14.14 x 9.28 x 0.78 inches |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Graphics Coprocessor | Integrated AMD Radeon Graphics |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Number of Processors | 8 |
| Item Dimensions LxWxH | 14.14 x 9.28 x 0.78 inches |
| Max Screen Resolution | 1920x1080 Pixels |
| Number of USB 20 Ports | 1 |
| Number of USB 30 Ports | 1 |
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
| Average Battery Life in hours | 7.8 Hours |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form