Limited Time Sale$389.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209113798 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $259.60 | Model Number | 209113798 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
We sells computers with upgraded configurations. The manufacturer box maybe opened for it to be tested and inspected and to install the upgrades to achieve the specifications as advertised. If no modifications are listed, the item is unopened and untested. Defects & blemishes are significantly reduced by our in depth inspection & testing. Brand: Lenovo Display: 15.6" FHD (1920x1080) IPS 300 nits Anti-glare, Touch Graphic: Intel Iris Xe Graphics Processor: Intel 12th Generation Core i5-1235U Operating System: Windows 11 Home in S Mode System Memory (RAM): 24 GB DDR4 RAM Total Storage Capacity: 1TB SSD Webcam: 720P with Privacy Shutter Audio: 2 x 1.5W Speakers with Dolby Audio Wireless:Wi-Fi 6 with Bluetooth Ports:1x HDMI 1.4 1 x USB-A 2.0 1 x USB-A 3.2 1 x USB-C 3.2 1x SD Card Reader 1x Headphone/microphone combo Color: Abyss Blue Dimensions:9.29 x 14.18 x 0.70 Inches Weight:3.6 lbs Bundle: Stylus Pen. It is commonly used for precision input on touchscreens, especially beneficial for drawing, note-taking, and navigating digital interfaces with greater accuracy.
| UPC | 762239686836 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Abyss Blue |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Lenovo Laptop |
| Resolution | 1080p |
| Form Factor | Laptop |
| Item Weight | 2.36 Kilograms |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | Lenovo Laptop |
| Refresh Rate | 60 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Stylus Pen |
| HardDrive Size | 1 TB |
| Number of Ports | 7 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 4.4 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| CPU Model Number | Intel Core i5-1235U |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Core i5-1235U |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Bluetooth support | Yes |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Touch Screen Type | capacitive |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | Laptop |
| Display Technology | LED |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| CPU Model Generation | 12th Gen |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touchscreen, Touchscreen with Stylus Support |
| Keyboard Description | Numeric Keypad |
| RAM Memory Installed | 24 GB |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 24 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Entertainment, Student |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| LithiumBattery Energy Content | 36 Watt Hours |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.18"L x 9.29"W x 0.7"Th |
| Other Special Features of the Product | Numeric Keypad, Support Stylus |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form