Limited Time Sale$425.97 cheaper than the new price!!
| Management number | 209084672 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $283.98 | Model Number | 209084672 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
We sells computers with upgraded configurations. If the computer has modifications (listed above), then the manufacturer box is opened for it to be tested and inspected and to install the upgrades to achieve the specifications as advertised. Lenovo IdeaPad 5i 2-in-1 16" Touchscreen Laptop Operating System: Windows 11; Processor: Intel Core 5 120U, 10C (2P + 8E) / 12T, P-core 1.4 / 5.0GHz, E-core 0.9 / 3.8GHz, 12MB Intel Smart Cache; Graphics: Integrated Intel Graphics;RAM: 16GB Soldered LPDDR5x-5200 memory; Storage: 512GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0x4 NVMe; Display: 16" WUXGA (1920x1200) IPS 300nits Glossy, 45% NTSC, 60Hz, TÜV Low Blue Light, Glass, Touch; Optical Drive: None / No DVD±RW; Keyboard: Backlit, English; Fingerprint Reader: Touch Style, on Palm Rest;Webcam: FHD 1080p with Privacy Shutter; Ports: 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1) 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On 2x USB-C (USB 10Gbps), with USB PD 3.1 and DisplayPort 1.4 1x HDMI 1.4b 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) 1x microSD card reader; Power Adapter: 65W USB-C (3-pin); Dimensions (WxDxH): 14.02 x 10.03 x 0.72 inches; Color: Luna Grey; Weight: 4.41 poundsBundle with 2TB USB Flash Drive
| UPC | 198155551512 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Luna Grey |
| Model Name | IdeaPad 5 2-in-1 16IRU9 |
| Model Year | 2025 |
| Item Weight | 4.4 Pounds |
| Screen Size | 16 Inches |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Lenovo |
| BuiltIn Media | Computer, Charger, User Guide, 2TB USB Flash Drive |
| HardDrive Size | 512 GB |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 1.4 GHz |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | Intel Core 5 120U |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor Series | Intel Core 5 |
| Graphics Ram Type | DDR DRAM |
| Display Technology | LCD |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Graphics Description | Integrated Intel Graphics |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 1 |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | PDDR5x |
| CPU Model Speed Maximum | 5 GHz |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Personal, Student |
| Display Resolution Maximum | 1920x1200 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.02"L x 0.72"W x 10.03"Th |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form