Limited Time Sale$206.23 cheaper than the new price!!
| Management number | 209097593 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $137.49 | Model Number | 209097593 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 196800648129 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Grey |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | IdeaPad |
| Model Year | 2022 |
| Resolution | 1080p, 4K |
| Form Factor | Laptop |
| Item Weight | 3.3 Pounds |
| Screen Size | 14 Inches |
| CPU Codename | Ice Lake |
| CPU L2 Cache | 6 MB |
| CPU L3 Cache | 6 MB |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | 3i |
| Power Device | AC adapter |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Webcam |
| Screen Finish | Smooth, glossy |
| Control Method | Touch |
| HardDrive Size | 256 GB |
| Audio Recording | No |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Number of Ports | 7 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Processor Speed | 3 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 1115G4 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Core i3 Family |
| Touchpad Feature | True |
| Audio Output Type | Headphones |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Card Ram | 8 GB |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Display Technology | LCD |
| Hardware Interface | HDMI, Media Card, USB |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | US |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Wireless Compability | Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | [Estimated] 1 or more |
| CPU Model Speed Maximum | 4.1 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| LithiumBattery Energy Content | 2 Watt Hours |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 12.88"L x 9.49"W x 0.78"Th |
| Automatic Backup Software Included | Webcam |
| Notebook Pointing Device Description | Touchpad |
| Other Special Features of the Product | Dolby |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form