Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209117639 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209117639 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
General Brand: Lenovo Computer Type: Tower Desktop Operating System: Windows 11(64-bit) Processor Processor Manufacturer: Intel Processor Model: Core i7-14700 Processor Cores: 20 Cores Memory Memory (RAM): 32GB Memory Type: DDR5 Memory Speed: 5600MHz Storage Storage Capacity: 1TB Storage Type: PCIe NVMe M.2 Solid State Drive Optical Drive: None Graphics GPU: Intel UHD Graphics 770 Graphic Type: Integrated Graphics Network & Communications Wireless LAN: Wi-Fi 6 (2x2) Bluetooth: Bluetooth 5.2 Ports & Slots 1 x USB-C 3.2 Gen 1 Port (with 15W Charging) 2 x USB-A 3.2 Gen 1 Ports 4 x USB 2.0 Gen 1 Type-A Ports 1 x VGA Output Port 1 x HDMI 2.1 Output Port 1 x Headphone/Microphone Combination Jack Keyboard & Mouse Included: Wired Keyboard and Wired Mouse Physical Characteristics Dimensions (L x W x H): 11.47 x 3.50 x 13.37 inches Weight: 9.37 Pounds Power Supply: 260 Watts Additional Features Compact 8 Liter Small Form Factor Design Ideal for Home Office, Productivity, and Content Creation
| UPC | 195477292116 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | 32GB RAM | 1TB SSD |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | DTICI7 |
| Model Year | 2026 |
| Manufacturer | lenovo |
| Memory Speed | 5600 MHz |
| Model Number | DTICI7 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | desktop |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 20 |
| Processor Speed | 4.2 GHz |
| Total Usb Ports | 7 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | i7-14700 |
| Processor Series | Core i7 |
| Graphics Ram Type | DDR5 SDRAM |
| Hardware Interface | HDMI, Headphone, USB, USB Type C, VGA |
| Memory Clock Speed | 5600 MHz |
| Additional Features | Bluetooth 5.2, Compact 8 Liter Small Form Factor, Wi-Fi 6, Wired Keyboard and Mouse Included |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 770 |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Wired Keyboard |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 30 day seller's warranty |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Video Output Interface | HDMI |
| CPU Model Speed Maximum | 5.3 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 1 TB |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Content Creation, Home |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form