Limited Time Sale$989.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209117938 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $659.60 | Model Number | 209117938 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Key Features and Benefits:CPU: Intel Core i7-13620H Processor(10 Cores, 16 Threads, 24MB L3 Cache, 3.6 GHz Turbo base frequency, up to 4.9 GHz max turbo frequency)Memory: up to 64GB DDR5 4800MHz RAMHard Drive: up to 4TB PCIe M.2 SSDOperating System: Windows 11 HomeGraphics: Intel UHD GraphicsDisplay: 27″ FHD (1920 x 1080) IPS, 16:9 aspect ratio, 100Hz refresh rate, 99% sRGB, 300nits, Low blue light, TouchscreenExternal Hard Drive: bundle with UC310 64GB USB Flash DriveRear Ports:1x USB-A 3.2 Gen 22 x USB-A 2.01x HDMI-in1x HDMI-out1x Ethernet (RJ-45)1x power connectorSide Ports:1x USB-C 3.2 Gen 21 x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)Optical Drive: NoneWireless Connectivity: Wi-Fi 6 & Bluetooth 5.2Keyboard Mouse: Wireless Keyboard & MouseCharger: Wireless Charger 15W(located at the base of its stand)Webcam: 5MP front camera with E-ShutterAudio: 2 x 3W Stereo Speaker by HarmanDimensions: 24.06 x 7.56 x 18.54 inchesWeight: 15.65 lbsColor: Black
| UPC | 197530219078 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR5 SDRAM |
| Model Name | 27IRH9 |
| Model Year | 2025 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Item Weight | 15.65 Pounds |
| Screen Size | 27 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Lenovo Group, Ltd. |
| Memory Speed | 4800 MT/s |
| Model Number | 27IRH9 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Lenovo IdeaCentre I 27 All-in-One |
| Cooling Method | Air |
| Item Dimensions | 24.06 x 7.56 x 18.54 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 4.9 GHz |
| Total Usb Ports | 4 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 13620H |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Intel Core i7 |
| Graphics Ram Type | Unknown |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Hardware Interface | Ethernet, HDMI, USB |
| Memory Clock Speed | 4800 MHz |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Description | US |
| RAM Memory Installed | 64 GB |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| Memory Slots Available | 2 |
| Video Output Interface | HDMI |
| Connectivity Technology | Ethernet |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 2 TB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Personal |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 2 |
| Number of Component Outputs | 1 |
| Personal Computer Design Type | All in One |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form