Limited Time Sale$281.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209125142 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $188.00 | Model Number | 209125142 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Processor: AMD Ryzen 3 7320U (4C / 8T, 2.4GHz / up to 4.1GHz, 4MB L2 + 8MB L3 Cache) Graphics: Integrated AMD Radeon Graphics Operating system: Windows 11 Pro, English Memory: Up to 16GB DDR5 (1x SO-DIMM, Max 32GB) Hard Drive: Up to 2TB SSD M.2 2242 PCIe 3.0x4 NVMe (Supports up to 2 drives: 1x 2.5" HDD up to 1TB + 1x M.2 SSD up to 512GB) Display: 15.6" FHD (1920 x 1080) TN, 250 nits, Anti-glare Connectivity: Wi-Fi 5 (802.11ac 2x2) and Bluetooth 5.1 Audio: 2x 1.5W Stereo Speakers, Dolby Audio Keyboard: Full-size Numeric Keyboard, US English Built-in HD Webcam: 720p HD Camera with Privacy Shutter Ports: 1 x USB 2.0; 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A; 1 x USB-C 3.2 Gen 1 (data only); 1 x HDMI 1.4b; 1 x Ethernet RJ-45; 1 x Headphone/Microphone Combo Jack; 1 x Power Connector Color: Black Dimensions L x W x H (inches): 14.14 x 9.28 x 0.78 Weight: 3.75 lbs
| UPC | 195477977983 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR5 SDRAM |
| Model Name | Lenovo |
| Model Year | 2026 |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | V15 |
| HardDrive Size | 512 GB |
| Number of Ports | 8 |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 4.1 GHz |
| CPU Model Number | 7320U |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Ryzen 5 |
| Graphics Ram Type | DDR5 SDRAM |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Graphics Coprocessor | Integrated AMD Radeon Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Optical Storage Device | No Optical Drive |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.14"L x 9.28"W x 0.78"Th |
| Other Special Features of the Product | Anti Glare Coating, HD Audio, Memory Card Slot, Numeric Keypad, Spill Resistant |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form