Limited Time Sale$52.79 cheaper than the new price!!
| Management number | 209199948 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $35.20 | Model Number | 209199948 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Poly Blackwire 5210 Monaural USB-C Headset +3.5mm Plug +USB-C/A Adapter
| UPC | 197498429427 |
|---|---|
| Color | Black |
| Impedance | 32 Ohms |
| Brand Name | POLY |
| Model Name | 8X230AA |
| Style Name | On ear |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Item Weight | 0.25 Kilograms |
| Control Type | Touch Control |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | 8X230AA |
| BuiltIn Media | Cable |
| Noise Control | Active Noise Cancellation |
| Series Number | 8 |
| Cable Features | Retractable |
| Control Method | Touch |
| Earpiece Shape | On-ear |
| Headphone Jack | 3.5 mm Jack |
| Is Autographed | No |
| Controller Type | App |
| Frequency Range | 20 Hz - 20,000 Hz |
| Number of Items | 1 |
| Antenna Location | Calling |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Compatible Devices | Laptops, Desktops, Communication Devices |
| Enclosure Material | copper |
| Frequency Response | 20 Hz |
| Additional Features | Lightweight |
| Battery Charge Time | 12 Hours |
| Carrying Case Color | Black |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Battery Average Life | 12 Hours |
| Warranty Description | 1 |
| Age Range Description | Adult |
| Customer Package Type | Rigid packaging for safe shipping |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Connectivity Technology | Wired |
| Headphones Ear Placement | On Ear |
| Specific Uses For Product | Mobile Device,Tablet,Communication,Voice Call,Music,Chromebook |
| Headphone Folding Features | In Ear |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form