Limited Time Sale$115.18 cheaper than the new price!!
| Management number | 209085792 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $76.79 | Model Number | 209085792 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
HP 840756-091 16GB 2RX8 PC4-2666V-R MEMORY
| UPC | 696552323379 |
|---|---|
| Brand | HP |
| RAM Size | 16 GB |
| Model Name | HPE |
| Form Factor | DIMM |
| Manufacturer | HP |
| Memory Speed | 2666 MHz |
| Number of Pins | 288 |
| Compatible Devices | Server |
| Data Transfer Rate | 2666 MHz |
| Additional Features | Registered Smart Memory |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Column Address Strobe Latency | 19 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form