Limited Time Sale$659.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209112781 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $439.60 | Model Number | 209112781 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 198122872046 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Blue |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | TPN-Q278_599J4AV |
| Resolution | 1080p |
| Form Factor | Clamshell |
| Item Weight | 5.06 Pounds |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| CPU L2 Cache | 8 MB |
| CPU L3 Cache | 12 MB |
| Chipset Type | Intel HM670 |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Model Number | TPN-Q278_599J4AV |
| Refresh Rate | 144 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | HP Victus Laptop |
| Warranty Type | Limited |
| HardDrive Size | 2 TB |
| Audio Recording | Yes |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Number of Ports | 7 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 4.4 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | NVIDIA |
| CPU Model Number | 12450H |
| Has Color Screen | Yes |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Core i5 Family |
| Touchpad Feature | true |
| Audio Output Type | Headphones |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Bluetooth support | No |
| Graphics Card Ram | 4 GB |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | Laptop |
| Display Technology | LCD |
| Hardware Interface | HDMI, Media Card, Secure Digital Card, USB Type C |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| CPU Model Generation | 12th Gen |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| Graphics Description | Dedicated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | US |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 1 Year |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | 2 |
| Microphone Form Factor | Integrated microphone |
| Available M2 Slot Count | 1 |
| CPU Model Speed Maximum | 4400 MHz |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Specific Uses For Product | Gaming |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.09"L x 10.04"W x 0.93"Th |
| Automatic Backup Software Included | Windows 11 Home |
| Supported Monitor Maximum Quantity | 2 |
| Notebook Pointing Device Description | Touchpad |
| Other Special Features of the Product | Backlit Keyboard, Numeric Keypad |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form