Limited Time Sale$233.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209097308 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $155.60 | Model Number | 209097308 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
HP Stream 14" HD Laptop
| UPC | 196188886182 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Pink |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | HP Stream |
| Resolution | 720p |
| Form Factor | Laptop |
| Item Weight | 3.24 Pounds |
| Screen Size | 14 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | HP |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Model Number | HP Stream |
| Refresh Rate | 60 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | 1 x HP Portable SSD 328GB, 1 x USB Type-C Cable, 1x 7-in-1 Docking Station with 128GB M2 NVMe SSD, 1x 32GB MicroSD Card Adapter, 1x Type-C Data Cable, 1x 3-in-1 Charging Cable, 1x Suede Cleaning Cloth |
| HardDrive Size | 128 GB |
| Number of Ports | 6 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Processor Speed | 1.1 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| CPU Model Number | Intel Processor N150 |
| Operating System | Windows 11 S |
| Processor Series | Others |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | Laptop |
| Display Technology | LED |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| CPU Model Generation | 13th Gen |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touch Pad |
| Keyboard Description | Chiclet |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Wireless Compability | 801.11ac |
| Hard Disk Description | UFS |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| CPU Model Speed Maximum | 3.3 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Student, Business |
| Display Resolution Maximum | 1366x768 Pixels |
| LithiumBattery Energy Content | 41 Watt Hours |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 12.76"L x 8.86"W x 0.71"Th |
| Other Special Features of the Product | Anti Glare Coating |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form