Limited Time Sale$173.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209102455 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $115.60 | Model Number | 209102455 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 196188294284 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Rose Gold |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | HP |
| Resolution | 720p |
| Form Factor | Laptop |
| Item Weight | 3.2 Pounds |
| Screen Size | 14 Inches |
| CPU Codename | Cherry Trail |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | HP |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Model Number | HP |
| Refresh Rate | 60 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | 1 x Hp 365 288gb SSD |
| Warranty Type | Limited, Limited |
| HardDrive Size | 128 GB |
| Number of Ports | 7 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 3.6 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| CPU Model Number | Intel Processor N150 |
| Operating System | Windows 11 S |
| Processor Series | Others |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | Laptop accessories |
| Display Technology | LED |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| CPU Model Generation | Apollo Lake |
| Graphics Coprocessor | Intel Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touch Pad |
| Keyboard Description | Chiclet |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | UFS |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Specific Uses For Product | Personal |
| Display Resolution Maximum | 1366x768 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 19"L x 13"W x 3"Th |
| Other Special Features of the Product | Anti Glare Coating |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form