Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209118294 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209118294 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Key Features about this HP ProOne 600 G3 All in One desktop. (Refurbished)● Processor Type : Intel Core i5-6500● Processor Speed : 3.2GHz (up to 3.6GHz), 4 Cores, 4Threads, 6MB Cache● Standard Memory Description: 8GB● Hard Drive Description : 256GB SSD● Operating System Software: Windows 11 Pro● Maximum Resolution : FHD (1920 x 1080)● Screen Size, imperial : 21.5inchBuilt-in Speakers: SupportedTouch Capability: Not SupportedBuilt-in Microphone: SupportedSound Card Type: Integrated● Ports:2 x USB 2.04 x USB 3.11 x DPRJ45AC power inIncludes:1 x HP ProOne 600 G3 All-in-One desktop Computer (Renewed)1 x AC Adapter
| UPC | 762221974347 |
|---|---|
| Brand | HP |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | HP ProOne 600 G3 All in One desktop |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 21.5 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | HP ProOne 600 G3 All in One desktop |
| Video Output | DisplayPort |
| BuiltIn Media | Keyboard |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 3.2 GHz |
| Total Usb Ports | 6 |
| CPU Model Number | Core i5-6500 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Processor Socket | 1151 |
| Graphics Ram Type | 72-Pin EDO SIMM Memory |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Hardware Interface | USB |
| Hard Disk Interface | Serial ATA |
| Graphics Coprocessor | Integrated |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Wireless, full-size keyboard with numeric keypad |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 30 days warranty |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Video Output Interface | DisplayPort |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Cache Memory Installed Size | 6 MB |
| Number of Component Outputs | 1 |
| Personal Computer Design Type | All in One |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form