Limited Time Sale$176.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209112859 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $117.60 | Model Number | 209112859 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
HP ProDesk 600 G4 Mini Desktop Computer with 24" Monitor, Intel Core i5-8500T 3.5GHz, 8GB RAM, 256GB SSD, Keyboard and Mouse, USB-C, WiFi & BT, Windows 11 Pro
| UPC | 760532618035 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | HP ProDesk 600 G4 Mini |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Style Name | Professional/Business |
| Screen Size | 24 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | HP ProDesk 600 G4 Mini |
| Video Output | DisplayPort, VGA |
| BuiltIn Media | Keyboard, Monitor, Mouse |
| Item Dimensions | 7.1 x 1.3 x 7 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 6 |
| Total Usb Ports | 7 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | i5-8500 |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor Series | Core i5-8500T |
| Graphics Card Ram | 8 GB |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Hardware Interface | Bluetooth, USB, USB Type C |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 630 |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Full-size, Wired, QWERTY |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 90 |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Video Output Interface | DisplayPort, VGA |
| CPU Model Speed Maximum | 3500 MHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 256 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Personal |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Cache Memory Installed Size | 8 MB |
| Number of Component Outputs | 3 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
| Total Expansion Slots Quantity | 2 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form