Limited Time Sale$96.52 cheaper than the new price!!
| Management number | 209116020 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $64.35 | Model Number | 209116020 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Key Features of this HP ProDesk 600 G2 SFF Desktop(Renewed)● Operating system : Windows 11 Pro● Memory: 8 GB RAM● Hard Drive : 500GB HDD● Processor type: Intel Core i5-6500 3.2GHz, Up to 3.6GHz● Processor speed: 4 cores, 4 threads, 6MB cache● Ports:4 x USB 2.0 6 x USB 3.0 2 x DisplayPort 1.2 1 x VGA 1 x RJ-45 Gigabit Ethernet 2 x PS/2 1 x Headphone/Microphone Combo Jack1 x Rear Audio Line Out/InIncludes:1 x HP ProDesk 600 G2 SFF Desktop (Renewed)1 x Keyboard and Mouse
| UPC | 665386923451 |
|---|---|
| Brand | HP |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | HP ProDesk 600 G2 SFF |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 1 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | HP ProDesk 600 G2 SFF |
| Video Output | DisplayPort |
| BuiltIn Media | Keyboard |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 3.2 GHz |
| Total Usb Ports | 10 |
| CPU Model Number | i5-6500 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Processor Socket | BGA 413 |
| Graphics Card Ram | 8 |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Hardware Interface | DisplayPort, Ethernet, USB, VGA |
| Hard Disk Interface | Serial ATA |
| Graphics Coprocessor | Integrated |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Wired, Full-size, QWERTY |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 30 days |
| Hard Disk Description | HDD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Video Output Interface | DisplayPort |
| Connectivity Technology | Bluetooth, DisplayPort, Ethernet, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 8 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 |
| Number of Component Outputs | 3 |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form