Limited Time Sale$239.76 cheaper than the new price!!
| Management number | 209110562 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $159.84 | Model Number | 209110562 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
This pre-owned or refurbished product has been professionally inspected and tested to work and look like new. How a product becomes part of Amazon Renewed, your destination for pre-owned, refurbished products: A customer buys a new product and returns it or trades it in for a newer or different model. That product is inspected and tested to work and look like new by Amazon-qualified suppliers. Then, the product is sold as an Amazon Renewed product on Amazon. If not satisfied with the purchase, renewed products are eligible for replacement or refund under the Amazon Renewed Guarantee.
| UPC | 693022963226 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Silver |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | HP ProBook |
| Model Year | 2019 |
| Resolution | 720p |
| Form Factor | Clamshell |
| Screen Size | 15 Inches |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | 650 G5 |
| Video Output | HDMI, VGA |
| BuiltIn Media | Backlit keyboard, DVD drive, Type-C connector, HDMI port, VGA port, Webcam, AC adapter |
| HardDrive Size | 512 GB |
| Number of Ports | 6 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 1.9 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | i7-8665U |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i7-8665U |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | External displays, mice, keyboards, storage devices, printers, headphones |
| Display Technology | LCD |
| CPU Model Generation | 8th Gen |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 620 |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touch Pad |
| Keyboard Description | Backlit |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 90 days limited warranty |
| Wireless Compability | 802.11ac |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Optical Storage Device | DVD |
| CPU Model Speed Maximum | 4.8 GHz |
| Connectivity Technology | Ethernet |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1366x768 |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.85"L x 10.12"W x 0.95"Th |
| Other Special Features of the Product | Anti Glare Coating |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form