Limited Time Sale$287.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209118771 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $192.00 | Model Number | 209118771 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Empowered PC sells computers with upgraded configurations. If the computer has modifications (listed above), then the manufacturer box is opened for it to be tested and inspected and to install the upgrades to achieve the specifications as advertised. If no modifications are listed, the item is unopened and untested. Defects & blemishes are significantly reduced by our in depth inspection & testing.
| Brand | Empowered PC |
|---|---|
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | HP OmniDesk M03 AI |
| Resolution | 7680 x 4320 |
| Item Weight | 13.91 Pounds |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Manufacturer | Empowered PC |
| Memory Speed | 5600 MHz |
| Video Output | DisplayPort, HDMI |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 2.7 GHz |
| Total Usb Ports | 10 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | Ultra 5 225 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Intel Core Ultra 5 |
| Processor Socket | LGA 1851 |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Hardware Interface | DisplayPort, HDMI |
| Memory Clock Speed | 5600 MHz |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Intel |
| Graphics Coprocessor | Intel Integrated Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Description | Wired Keyboard |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | SDRAM |
| Video Output Interface | DisplayPort, HDMI |
| Connectivity Technology | Bluetooth, DisplayPort, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 512 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 96 GB |
| Display Resolution Maximum | 7680x4320 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Cache Memory Installed Size | 20 MB |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form