Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209115907 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209115907 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Key Features: CPU: AMD-Ryzen 7-8700G Processor (8 Cores, 16 Threads, 16 MB L3 Cache, 4.2 GHz base frequency, up to 5.1 GHz max turbo frequency) GPU:GeForce RTX 3050 8 GB GDDR6 Memory: Up to 64GB DDR5-5200MHz RAM Hard Drive: Up to 4TB PCIe NVMe M.2 Solid State Drive Operating System: Windows 11 Graphics: AMD Radeon 780M Front Ports: 1 x USB Type-C (USB 10Gbps) 1 x USB Type-C (USB 5Gbps) 2 x USB Type-A (USB 10Gbps) 2 x USB Type-A (USB 5Gbps) 1 x Headphone/Microphone Combo Jack Rear Ports: 4 x USB Type-A 2.0 1 x HDMI 1 x RJ-45 1 x Audio Out 1 x Display Port Keyboard: Wireless Keyboard and Mouse Combo Wireless Connection: Wi-Fi 6 and Bluetooth Dimensions: 13.27 x 6.10 x 12.40 inches Weight: 11.78 lbs Color: Black
| RAM | DDR5 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | Business |
| Processor | 4.2 GHz amd_ryzen_7 |
| Hard Drive | 1 TB SSD |
| Item Weight | 13.91 pounds |
| Memory Speed | 5200 MHz |
| Chipset Brand | NVIDIA |
| Processor Brand | AMD |
| Card Description | Dedicated |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Item model number | M02 |
| Product Dimensions | 13.27 x 6.1 x 12.4 inches |
| Graphics Coprocessor | Nvidia Ge Force Rtx 3050 |
| Hard Drive Interface | USB 2.0/3.0 |
| Item Dimensions LxWxH | 13.27 x 6.1 x 12.4 inches |
| Max Screen Resolution | 3840 Pixels |
| Graphics Card Ram Size | 8 GB |
| Number of USB 20 Ports | 4 |
| Number of USB 30 Ports | 6 |
| Hard Drive Rotational Speed | 7200 RPM |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form