Limited Time Sale$791.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209093681 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $527.60 | Model Number | 209093681 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
HP OmniBook X Flip 2-in-1 14" 2K Touchscreen Laptop
| UPC | 196188066454 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Blue |
| RAM Type | DDR5 SDRAM |
| Model Name | HP OmniBook |
| Resolution | 1920 x 1200 |
| Form Factor | Convertible |
| Item Weight | 6 Pounds |
| Screen Size | 14 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | HP |
| Memory Speed | 8533 MHz |
| Model Number | HP OmniBook |
| Refresh Rate | 60 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Docking Station, MicroSD Card, Data Cable, Charging Cable, Cleaning Cloth |
| Warranty Type | Limited |
| HardDrive Size | 2 TB |
| Number of Ports | 6 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 2.2 GHz |
| Total Usb Ports | 4 |
| CPU Model Number | Intel Ultra 7 256V |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Others |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Card Ram | 16 GB |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Touch Screen Type | Capacitive/In-Cell/On-Cell |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | External displays, keyboards, mice, storage devices, headphones, docking stations |
| Display Technology | IPS |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| CPU Model Generation | 7th Gen |
| Graphics Coprocessor | Intel Arc 140V Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touch Pad, Touchscreen |
| Keyboard Description | Backlit |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | LPDDR5X |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Student |
| Display Resolution Maximum | 1920x1200 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 19"L x 11"W x 3"Th |
| Other Special Features of the Product | Backlit Keyboard |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form