Limited Time Sale$359.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 208622943 | Release Date | 2026/03/22 | List Price | $240.00 | Model Number | 208622943 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
PRODUCT OVERVIEWUpgraded Configuration: Its seal box is opened during the upgrade for better performance. This computer comes with 8GB RAM DDR5 and 1024GB SSD Key Specifications:Screen Size (inches): 14Screen Resolution: 1920 x 1200Touch Screen: YES2-in-1 Design: YESProcessor (CPU): Intel Core 5 120USystem Memory (RAM): 8GB RAM DDR5Storage: 1024GB SSD Graphics Type: IntegratedGraphics: Intel GraphicsOperating System: Windows 11 ProPorts: 2x USB Type-C (10Gbps signaling rate, USB Power Delivery, DisplayPort 1.4a, HP Sleep and Charge), 1 xUSB Type-A (10Gbps signaling rate), 1 xUSB Type-A (5Gbps signaling rate), 1x Headphone/microphone combo, 1x HDMI 2.1Backlit Keyboard: YESFingerprint Reader: NOConectivity: Wi-Fi 6E (2x2) and Bluetooth 5.3 wireless cardBattery: 4-cell Lithium-ion polymerDimensions (inches): 12.32 x 8.66 x 0.73Weight (lbs): 3.64
| RAM | 8 GB DDR5 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Silver |
| Series | HP |
| Processor | 1.4 GHz core_i5 |
| Hard Drive | 1024 GB SSD |
| Item Weight | 3.64 pounds |
| Processor Brand | Intel |
| Card Description | Intel Graphics |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Hardware Platform | PC |
| Item model number | HP |
| Product Dimensions | 12.32 x 8.66 x 0.73 inches |
| Computer Memory Type | DDR5 RAM |
| Hard Drive Interface | Serial ATA |
| Number of Processors | 10 |
| Item Dimensions LxWxH | 12.32 x 8.66 x 0.73 inches |
| Max Screen Resolution | 1920x1200 Pixels |
| Standing screen display size | 14 Inches |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form