Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209123886 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209123886 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Key Features and Benefits:CPU: AMD Ryzen AI 9 HX 375 (12 Cores, 24 Threads, 24MB L3 Cache, Base Frequency at 2.0GHz, Up to 5.1GHz at Max Turbo Frequency)Memory: Up to 64GB DDR5 RAMHard Drive: Up to 4TB PCIe M.2 Solid State DriveOperating System: Windows 11 HomeGraphics: NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Graphics (12GB GDDR7)Display: 16" WQXGA (2560 × 1600), 240Hz, 3 ms response time, IPS, anti-glare, Low Blue Light, micro-edge, 500 nits, 100% sRGBPorts:2 x Superspeed USB Type-A2 x Superspeed USB Type-C1 x HDMI1 x RJ-451 x Headphone/Microphone ComboOptical Drive: NoneMedia Drive: NoneWebcam: YesRGB Backlit Keyboard: Yes(Fn+F4)Bundle: Thunderobot 7 in-1 USB-C HubWireless Connectivity: Wi-Fi 6 & BluetoothDimensions: 14.04" x 10.59" x 0.98"Weight: 6.1 lbsColor: Black
| RAM | 32 GB |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Black |
| Series | TPN-I144 |
| Processor | 5.1 GHz ryzen_9 |
| Hard Drive | 1 TB SSD |
| Item Weight | 12 pounds |
| Memory Speed | 4800 MHz |
| Power Source | AC & Battery |
| Chipset Brand | NVIDIA |
| Wireless Type | 802.11ax |
| Processor Brand | AMD |
| Card Description | Dedicated |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Hardware Platform | PC |
| Item model number | TPN-I144 |
| Screen Resolution | 2560 x 1600 pixels |
| Optical Drive Type | No Optical Drive |
| Product Dimensions | 14.04 x 10.59 x 0.98 inches |
| Computer Memory Type | DDR5 RAM |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
| Hard Drive Interface | PCIE x 4 |
| Number of Processors | 12 |
| Item Dimensions LxWxH | 14.04 x 10.59 x 0.98 inches |
| Max Screen Resolution | 2560x1600 Pixels |
| Number of USB 30 Ports | 4 |
| Standing screen display size | 16 Inches |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form