Limited Time Sale$551.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209098415 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $367.60 | Model Number | 209098415 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
The computer is professionally upgraded and customized. The manufacturer box will be opened by our professional engineers for customizing and testing. Factory defects and blemishes are significantly reduced by our in-depth inspection and testing. We offer a 12-month warranty, please feel free to contact us if you need any support from our team.Processor ModelCore i3-1215U# of Cores6Total Threads8Max Turbo FrequencyUp to 4.4 GHz Efficient-core Max Turbo Frequency3.3 GHzGraphicsUHD Graphics Display15.6 inch HD (1366 x 768) DisplayInterface2 x USB-A 1 x USB-C 1 x HDMI1 x SD Card Reader1 x Headphone/Microphone combo ConnectivityWi-Fi and BluetoothOperating SystemWindows 11 ProOthersDimensions:14.11 x 9.53 x 0.71 inWeight (approximate): 3.75 lbs
| UPC | 197497738650 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Natural Silver |
| Voltage | 220 Volts |
| RAM Type | SODIMM |
| Model Name | 15-DY |
| Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Form Factor | Laptop |
| Item Weight | 3.75 Pounds |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | 15-DY |
| Video Output | HDMI |
| Control Method | Touch |
| HardDrive Size | 2 TB |
| Number of Ports | 6 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 6 |
| Processor Speed | 3.3 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 1215U |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i3 |
| Audio Output Type | Headphones |
| Bluetooth support | Yes |
| Native Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Camera Description | Front |
| Compatible Devices | Laptop, Monitor, Keyboard, Mouse, Storage Devices, Printers, Headphones, Speakers, etc. |
| Display Technology | LED |
| Hardware Interface | HDMI, USB, USB Type C |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| CPU Model Generation | 12th Gen |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Multimedia |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Wireless Compability | 802.11ac |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | SO-DIMM |
| CPU Model Speed Maximum | 4.4 GHz |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Work, School, Gaming |
| Display Resolution Maximum | 1366x768 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.11"L x 9.53"W x 0.71"Th |
| Other Special Features of the Product | Numeric Keypad |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form