Limited Time Sale$443.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209100092 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $296.00 | Model Number | 209100092 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
【Processor】 Intel Core 12th Generation i3-1215U up to 4.4 GHz, 10MB L3 Cache Processor, 6 cores 【Graphics】 Intel UHD Graphics 【OS】 Windows 11 Home 64-bit 【Memory】 32GB DDR4 SDRAM 【Hard Drive】 512GB PCIe NVMe M.2 Solid State Drive 【 Display 】 15.6" HD 250 nits BrightView 【Wireless】 Wi-Fi 6E (1x1) + BT5.3 【Audio】 High Definition (HD) Audio, 2x Integrated Stereo Speakers 【Keyboard】 US English, NonBacklit Full Size Keyboard 【Webcam】 HD 720p with Temporal Noise Reduction 【Ports】 2 x SuperSpeed USB 3.2 Gen 1 1 x SuperSpeed USB-C 3.2 5Gbps singaling rate (Supports data transfer only) 1 x AC input port 1 x HDMI 1.4b 1 x Headphone / Mic Combo Jack 【Battery】 Up to 10.25 Hours 【Color】 Natural Silver 【Dimensions】 14.17 x 9.29 x 0.73 【Weight】 3.52 lbs 【Bundle】 1 x 512GB External Hard Drive 1 x Microfiber Cloth 1 x Hotkey Sticker
| UPC | 194850749902 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Natural Silver |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | HP 15 |
| Model Year | 2026 |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | hp |
| Model Number | HP 15 |
| HardDrive Size | 512 GB |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 6 |
| Processor Speed | 4.4 GHz |
| CPU Model Number | Intel Core i3-1215U |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Intel Core i3 |
| Graphics Ram Type | GDDR4 |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Display Resolution Maximum | 1366x768 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.17"L x 9.29"W x 0.73"Th |
| Other Special Features of the Product | Anti Glare Coating, HD Audio, Numeric Keypad, Spill Resistant |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form