Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209111599 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209111599 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
HP Elite Desk 800 G6 Mini Intel i5-10500T, 256GB SSD, 8GB DDR4, W10P6 64bit, 3-3-3 Wty
| UPC | 195122665883 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | EliteDesk 800 |
| Model Year | 2020 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Style Name | Mini |
| Item Weight | 5.6 Pounds |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | hp |
| Model Number | 20H61UT#ABA |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Intel Core i5 10th Gen i5-10500T Hexa-core (6 Core), 2.30 GHz - 8 GB RAM DDR4 SDRAM, 256 GB SSD - Desktop Mini - Windows 10 Pro 64-bit - Intel UHD Graphics 630 |
| Cooling Method | Air |
| Item Dimensions | 6.9 x 7 x 1.3 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 6 |
| Total Usb Ports | 2 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | i5-10500T |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Processor Socket | LGA 1200 |
| Graphics Ram Type | SODIMM |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Compatible Devices | [Most devices that can connect to a personal computer] |
| Hardware Interface | USB |
| Additional Features | Microphone |
| Hard Disk Interface | Serial ATA |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 630 |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Buttons |
| Keyboard Description | QWERTY |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 3 year manufacturer |
| Wireless Compability | 802.11ac |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Video Output Interface | HDMI |
| Connectivity Technology | Bluetooth, USB |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 256 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Specific Uses For Product | Personal |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 1 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
| Global Trade Identification Number | 00195122665883 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form