Limited Time Sale$509.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209115421 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $339.60 | Model Number | 209115421 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Key Features and Benefits:CPU: Intel Core i5-10500T Processor (6 Cores, 12 Threads, 12MB Cache, Base Frequency at 2.30GHz, Up to 3.80GHz at Max Turbo Frequency)Graphics: Intel UHD Graphics 630Memory: Up to 64GB DDR4 SDRAMHard Drive: Up to 2TB PCIe NVMe M.2 Solid State DriveOperating System: Windows 11 ProPorts:1 x USB Type-C 3.26 x USB Type-A 3.21 x RJ453 x DisplayPort1 x Serial Port1 x Power Supply1 x Headphone/Microphone ComboWireless Connectivity: Wi-FiPower: HP 65W DM External Power SupplyDimensions: 6.97" x 6.89" x 1.35"Weight: 3.13 lbs
| UPC | 195908767558 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | EliteDesk |
| Model Year | 2022 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Style Name | i5 MFF |
| Screen Size | 6.89 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | HP EliteDesk 800 G6 Desktop Mini PC |
| Video Output | DisplayPort |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Item Dimensions | 6.97 x 6.89 x 1.35 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Power Plug Type | Type A - 2 pin (North American) |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 6 |
| Processor Speed | 2.3 GHz |
| Total Usb Ports | 7 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 10500T |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Compatible Devices | Keyboard, Mouse |
| Hardware Interface | Bluetooth |
| Additional Features | Microphone |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 630 |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Microphone |
| Keyboard Description | US |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Video Output Interface | DisplayPort |
| Connectivity Technology | Bluetooth, USB, Wi-Fi |
| Memory Storage Capacity | 256 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Cache Memory Installed Size | 12 MB |
| Number of Component Outputs | 3 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form