Limited Time Sale$176.06 cheaper than the new price!!
| Management number | 209110495 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $117.37 | Model Number | 209110495 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
HP EliteDesk 800 G4 Mini Desktop Computer PC, Intel Core i5-8500T 2.1 GHz, 16GB RAM, 512GB SSD, Wi-Fi, Bluetooth, USB 3.0, HDMI, Wired Keyboard&Mouse, Windows 11 Pro (Renewed)
| UPC | 617230253665 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Black |
| Language | English |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | EliteDesk 800 G4 Mini |
| Model Year | 2017 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Item Weight | 4.1 Pounds |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | EliteDesk 800 G4 Mini |
| Video Output | DisplayPort |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Item Dimensions | 7.1 x 1.3 x 7.2 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 2.1 GHz |
| Total Usb Ports | 7 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | i5-8500T |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor Series | Core i5-8500T |
| Processor Socket | no |
| Graphics Card Ram | 16 GB |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Additional Features | Microphone |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 630 |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Description | TF200 |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 90-days |
| Wireless Compability | 802.11a/b/g/n/ac |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | 2 |
| Video Output Interface | HDMI |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, LAN, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Education, Everyday Use |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Cache Memory Installed Size | 8 MB |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form